Patarimai renkantis vestuvių vedėją

Visų pirma šioje srityje dirbančių vedėjų pastaruoju metu yra išties daug. Kaip išsirinkti tinkamą vestuvių vedėją? Vieni dirba tik kaip vestuvių vedėjai, kiti siūlo viso „paketo“ paslaugas t.y. vestuvių vedėją, Dj-ų, garso ir šviesos aparatūrą, scenarijaus eigą (kas pastaraisiais metais yra ypač populiaru). Idealu jei teko dalyvauti renginyje ir pamatyti kaip dirba vedėjas, pasverti jo privalumus ir trūkumus. Jei viskas patiko, prieš samdydami vedėją antrą kartą pasidomėkite ar gali pasiūlyti kitą vakaro programą, jei taip, ilgai nelaukus užsakykite tokį vedėją savo vestuvių šventei. Nes savo srities profesionalus „išgraibsto“ dar likus geriems metams iki norimos datos. 

O jei neteko matyti ar norite kito vedėjo, teks truputėlį „padirbėti“ susirinkti informaciją esančią internete, leidiniuose, gal net apsilankyti vestuvių parodose ir taip išsirinkti tinkamiausią savo šventės vedėją.

Kad tai padaryti būtų paprasčiau, pasufleruosime Jums keletą pagrindinių klausimų, kuriuos reikėtų užduoti būsimam Jūsų vestuvių vedėjui:

  1. Kiek laiko vedėjas dirba šioje srityje t.y. veda vestuves? (Patartina nesirinkti pradžiamokslio, o rinktis bent 2 - 3 sezonus dirbantį vedėją. Pasidomėti jo patirtimi, biografija, išsilavinimu, ar moka ir geba vesti užsienio kalbomis, paieškoti ar paprašyti atsiliepimų apie vedėją iš buvusių užsakovų).
  2. Ar vedėjas dirba vienas ar komandoje? (Nesiūlome rinktis vedėjo ir Dj-aus viename, gal ir sutaupysite €, bet vargu ar vienam įmanoma viską vienu metu padaryti gerai? Geriausia du atskiri profesionalai su patirtimi šioje srityje, kurie susidirbę ir vienas kitą papildo).
  3. Ar renginių vedimas ar darbas pramogų srityje yra pagrindinė žmogaus veikla? (Nes turbūt sunku įsivaizduoti, kad geras vedėjas yra 5 dienas per savaitę dirbantis pvz. statybose, o savaitgaliais vedantis vestuves ar kitus renginius).
  4. Ar teikia preliminarų scenarijų iki pasirenkant vedėją, kuriame atsispindindi vakaro eiga, darbo laikas, tradicijos, patarimai, kaina ir kt. (Profesionalus vedėjas, visada pateiks savo pasiūlymą – vakaro eigą, patars Jums iš savo patirties. Jei yra galimybė pasiūlys susitikti ir susipažinti „gyvai“ prie kavos puodelio. Jei galimybės susitikti nėra, nes gyvenate ne lietuvoje ar kitame mieste, turėtų pasiūlyti išsamiai pabendrauti telefonu, el. paštu ar skype konferencija, būsimiems užsakovams priimtinu laiku).
  5. Nepamirškite paklausti svarbiausio ar Jūsų norimai datai vedėjas yra laisvas ir paslaugų kainos? ☺ (Atminkite pigiai ir skaniai dažniausia nebūna). ☺ Jei viskas tinka būtinai, pasirašykite paslaugų teikimo sutartį.

Linkime pasirinkti tinkamiausią savo svarbiausios šventės vedėją.